Segment cenowy:

$$$ quality

Termin:

wrzesień

Język kursu:

angielski

Przedział wiekowy:

15-19 lat

Typ kursu:

ogólny

Cena:

od 38820 GBP

Oferta

Szkoła w Oxford to szkoła o światowej reputacji szkoły średniej specjalizującej się w prowadzeniu programu IB. Żadna inna szkoła w Anglii nie przygotowuje do matury IB dłużej.

Jest to typowa „boarding school” – szkoła z internatem znajdująca się w eleganckiej dzielnicy Oxfordu. Uczy się w niej ok. 250 studentów z 40 krajów, z czego spora część to Brytyjczycy. Panuje w niej przyjazna atmosfera, i równy nacisk jest kładziony na ciężką pracę jak i osobisty rozwój ucznia.

 

Programy:

 • Międzynarodowa matura IB (więcej o programie znajdziesz tutaj)
 • Pre-IB – program skierowany do osób, które potrzebują podszkolić język, wyrównać różnice programowe, lub po prostu spędzić rok w szkole w Anglii w celu uzyskania doświadczenia życiowego.
 • University Foundation Programme (więcej o programie znajdziesz tutaj)

Lokalizacja

Szkoła znajduje się w odległości pięciu minut spacerem od ekskluzywnej części Oxfordu – Summertown, gdzie bez problemu znajdzie się banki, apteki, kawiarnie i supermarkety. Z pod szkoły można dostać się autobusem do centrum miasta, z jego muzeami, księgarniami, galeriami i sklepami wszelkiego rodzaju. Z Oxfordu są doskonałe połączenia do lotnisk Luton i Heathrow w Londynie oraz systemu autostrad.

Zakwaterowanie

Szkoła posiada 15 domów mieszkalnych o przyjaznej atmosferze. Żaden z nich nie przekracza liczby miejsc większej niż dla 30 osób. Jest to optymalna wielkość, aby uczniowie mogli poznać się nawzajem i zawrzeć bliskie przyjaźnie. Domy zlokalizowane są w odległości kilku minut spacerem od budynków dydaktycznych. Każdy dom jest nadzorowany, monitorowany, wspierany przez rezydenta (House Warden) i posiada własną atmosferę. Istnieją oddzielne domy dla uczniów płci męskiej i żeńskiej. Są pokoje jedno i dwuosobowe.

Podana poniżej cena dotyczy roku szkolnego IB oraz roku szkolnego pre-IB i jest tzw. ceną All inclusive. Cena zawiera: czesne, zakwaterowanie w akademiku (boarding school), pełne wyżywienie, członkostwo na siłowni oraz obowiązkowe ubezpieczenie na czas pobytu i podróży.

W cenę nie są wliczone dodatkowe koszty związane z nauką, jak podręczniki szkolne, wycieczki szkolne, egzaminy, kieszonkowe itp.

Opłata wnoszona jest w dwóch równych ratach: przed rozpoczęciem roku szkolnego oraz wiosną.

Cena za 10 miesięcy (All inclusive) 38820 GBP
Cena za 10 mięsięcy (tylko czesne) 18655 GBP
Depozyt 2500 GBP

Zarezerwuj kurs:

  [recaptcha]

  Podróż

  Na życzenie uczestnika, JDJ może wykupić bilet lotniczy i zamówić odbiór z lotniska oraz transport na lotnisko w drodze powrotnej. Osobom, które chcą zorganizować przejazd samodzielnie udzielamy wskazówek dotyczących lotnisk i transferów.

  Dla młodszych dzieci w momencie zakupu biletu, można wykupić w liniach lotniczych usługę opieki pokładowej. Wówczas dziecko od momentu przekazania go personelowi lotniska przez cały czas podróży i odpraw w obie strony przebywa pod opieką upoważnionych dorosłych osób.

  W okresie letnim proponujemy przeloty z opiekunem JDJ. Opiekun spotyka uczestników na lotnisku w Warszawie na dwie godziny przed wylotem i z nimi odbywa podróż. Na lotnisku docelowym opiekun przekazuje uczestników pracownikom szkoły językowej. W stronę powrotną procedura przebiega analogicznie.

  Osobom zainteresowanym obecnością opiekuna JDJ zarówno podczas podróży jak i pobytu proponujemy wyjazdy grupowe.

  Ta strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuje