Segment cenowy:

$$$ prestigue

Termin:

wrzesień lub styczeń

Język kursu:

angielski

Typ kursu:

prywatna szkoła średnia z maturą A levels lub IB.

Cena:

od: 35 505,- GBP

Szkoła kieruje się zasadą połączenia wysokiej jakości nauczania z głębokim zrozumieniem uczniów i ich osobistych potrzeb.
Zatrudnia nauczycieli i pracowników administracyjnych z ogromnym doświadczeniem w prowadzeniu edukacji uczniów z całego świata oraz skoncentrowanych na dobrym samopoczuciu uczniów z dala od ich domu.
Posiada akredytacje oficjalnych organizacji nadzorujących poziom edukacji i uzyskuje znakomite wyniki we wszystkich obszarach w corocznych inspekcjach.

Oferowane programy:
– A levels- matura angielska dla uczniów od 16 lat
– Internationa Baccalaureate (IB)- międzynarodowa matura dla uczniów od 16 lat
– Pre- programm- roczny program przygotowujący uczniów w wieku 15 lat do A levels i IB
.

A levels:
To klasyczny angielski, trwający dwa lata, program szkoły średniej przeznaczony dla uczniów od 16-go roku życia. Silnie skoncentrowany na pogłębionej nauce trzech (rzadziej czterech) przedmiotów, kończący się egzaminem (angielska matura). Wyboru przedmiotów należy dokonać kierując się swoimi preferencjami oraz planami związanymi z dalszą edukacją. W trakcie nauki uczniowie szkolą umiejętności: krytycznego myślenia, pisania esejów/raportów oraz myślenia opartego o poszukiwanie rozwiązania. Oferowane w tym ośrodku przedmioty to: biologia, biznes, chemia, ekonomia, sztuki piękne, zaawansowana matematyka, matematyka, historia, fizyka, psychologia, socjologia.

Średni rozmiar klasy- 8 uczniów (11 w przypadku pre-programme)

Liczba godzin nauki tygodniowo- 22+ (30+ w przypadku pre-programme)

Rozpoczęcie nauki- wrzesień lub styczeń.
.

The International Baccalaureate (IB):
To uznawany na całym świecie program edukacji na poziomie średnim przygotowujący do nauki uniwersyteckiej. Przeznaczony dla uczniów, którzy ukończyli 16 lat. Oparty jest o trzy podstawowe filary: TOK (teoria wiedzy- praktyczny kurs o filozoficznych podstawach, rozwijający krytyczne myślenie i zdolności analityczne), the Extended Essay (rozbudowany esej- autorska praca badawcza na wybrany temat, zawierająca 4000 słów) oraz CAS (kreatywność, aktywność, zaangażowanie społeczne).
IB przewiduje naukę 6 przedmiotów – 3 na poziomie standardowym (S) i 3 na poziomie wyższym (H). Wybierasz po jednym przedmiocie z grup 1-5 i jeden przedmiot z grupy 6 lub z grup 2-4. Szkoła oferuje następujące przedmioty: grupa 1- literatura; grupa 2- język hiszpański i francuski; grupa 3- ekonomia, polityka światowa, psychologia; grupa 4- biologia, fizyka, nauka o środowisku i społeczeństwie; grupa 5- matematyka; grupa 6- chemia, historia, sztuki wizualne.

Średni rozmiar klasy- 9 uczniów (11 w przypadku pre-programme)

Liczba godzin nauki tygodniowo- 32+ (30+ w przypadku pre-programme)

Canterbury regularnie zostaje uznawane za najbezpieczniejsze miasto akademickie Wielkiej Brytanii. To niewielkie miasto z wielką historią. Znane ze znajdującej się w nim średniowiecznej katedry, trzech uniwersytetów, teatrów i muzeów. Do tego świetnie skomunikowane z Londynem (50 minut pociągiem).
Szkoła mieści się w pięknym wiktoriańskim budynku w pobliżu centrum miasta (10 minut na piechotę), niedaleko rzeki Stour i głównych centrów handlowych.

Szkoła posiada świetną infrastrukturę mieszkalną. Do dyspozycji uczniów znajdują się części wspólne, pokoje nauki, kawiarnia i kantyna, centrum pomocy medycznej, samoobsługowa pralnia, wi-fi. Do wyboru uczniowie mają pokoje jedno i dwuosobowe, z łazienką własną lub dzieloną.

CENNIK

CZESNE za programy: Program IB / A level / Pre-programme
opłata za rok szkolny: 22.995,-GBP
opłata za trymestr 7.665,- GBP

CZESNE – dodatkowy przedmiot dla programu A level:
opłata za rok szkolny: 4.787,-GBP
opłata za trymestr 1.595,- GBP

Opłaty dodatkowe:
– opłata rekrutacyjna: 300,- GBP
– depozyt: 2.200,- GBP (zwrotny po zakończeniu programu)
– podręczniki: ok. 200,- GBP
– wycieczka naukowa (geografia lub biologia): 250-350,- GBP
– wycieczki weekendowe: 30-450,- GBP (w zależności od miejsca i długości trwania)
– dodatkowa pomoc w nauce: 75,- GBP za godzinę (1:1)
.

Zakwaterowanie i wyżywienie:
– pokój premium (18 m2), pojedyńczy z własną łazienką i wyżywieniem: rok 18.900,- GBP / trymestr 6.300,- GBP (tylko 16+)
– pokój pojedyńczy (12 m2) z własną łazienką i wyżywieniem: rok 15.750 GBP / trymestr 5.250,- GBP
– pokój pojedyńczy (12 m2) z dzieloną łazienką i wyżywieniem: rok 11.985,- GBP / trymestr 3.995,- GBP (tylko 18+)
– pokój dzielony z własną łazienką i wyżywieniem: rok 11.985,- GBP / trymestr: 3.995,- GBP (nie dotyczy 18+)

Cena wyżywienia zawiera śniadania, lunch i kolacje w dni powszechne oraz brunch i kolacje w dni weekendowe.
.

Zakwaterowanie bez wyżywienia (tylko 18+)
– pokój pojedyńczy z własną łazienką: rok 12.510,- GBP / trymestr 4.170,- GBP.

Zarezerwuj kurs:

    [recaptcha]

    Na życzenie uczestnika, JDJ może wykupić bilet lotniczy i zamówić odbiór z lotniska oraz transport na lotnisko w drodze powrotnej. Osobom, które chcą zorganizować przejazd samodzielnie udzielamy wskazówek dotyczących lotnisk i transferów.

    Ta strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuje